top of page

Pomáháme

Snažíme se jít příkladem

Už ve chvíli, kdy jsme naši českou značku VUCH zakládali, chtěli jsme pomáhat těm, kteří neměli v životě takové štěstí nebo takové možnosti. A tohoto příslibu se držíme i dnes, 8 let od založení značky. Spolupracujeme s celou řadou organizací a také se školami v rámci školních plesů, sportovních klubů atd. Jsme šťastní, že můžeme pomáhat a dělat radost... 
132A8401-Edit_11zon.jpg

VUCH věnuje finanční šek
zvířátkům v nouzi

Z každé objednávky ve dnech 29. 3. až 1. 4. jsme věnovali 10 Kč projektu farma U Veselýho psa.

Předání finančního šeku pro Tělo s příběhem

Díky prodeji charitativní kabelky Peony jsme projektu Tělo s příběhem věnovali 159 360 Kč. Děkujeme všem, kteří si ji zakoupili a nosí ji na svém těle s radostí a myšlenkou, že se může příběh tohoto projektu dál rozvíjet.

132a9707-edit_optimized (1).jpg

Předání  finančního šeku neziskové organizaci Loono

Díky výtěžku z charitativního kalendáře jsme neziskovce Loono věnovali 18 446 Kč. Jde o tým mladých lékařů, studentů medicíny a dalších profesionálů, kteří společně učí veřejnost o zdravotní prevenci.

132A9699-Edit2.jpg

Podpora projektu Fandi mámám v rámci Giving Tuesday

V rámci Giving Tuesday jsme věnovali 30 000 Kč dobročinnému projektu Fandi mámám. Projekt podporuje maminky samoživitelky a jejich děti.

132A3589-Edit_11zon.jpg
132A5360-Edit.jpg

Finanční výtěžek pro projekt Tělo s příběhem

V červenci jsme věnovali 24 500 Kč dobročinnému projektu Tělo s příběhem, se kterým jsme spolupracovali na projektu Vuchlady 2023. 

28 400 Kč pro Nedoklubko

Nedoklubko je nezisková organizace, který podává pomocnou ruku rodičům předčasně narozených dětí. A právě této organizaci jsme v rámci Vuch Charity Day objednávkou přispěli 20 Kč z každé objednávky. A my ti s radostí oznamujeme, že se nám díky tobě podařilo vybrat neuvěřitelných 28 400 Kč, které půjdou na pomoc bezbranným miminkům do dlaně.

d998f43e-456a-4c43-80b3-d57d02dc046d.jfif

Charitativní kalendář pro rok 2023

Naším dlouhodobým cílem je pomáhat tam, kde je potřeba a pomocí naší veselé módy šířit dobro a radost. To je i poselství našeho nového charitativního kalendáře pro rok 2023, který vypouštíme do světa už potřetí. Výtěžek z prodeje pak poputuje na podporu dobročinné organizace Loono, zaměřující se na osvětu prevence vážných onemocnění.

Produkty do tomboly v rámci charitativního koncertu Vánoce s Wine for Help 

V rámci vánočního charitativního koncertu Vánoce s Wine for Help jsme darovali 15 produktů, které byly součástí tomboly na charitativním koncertu v Praze. Z výtěžku se plnila tajná vánoční přání sourozenců dětí, kteří mají smrtelnou nemoc mukopolysacharidosa. 

wine for help.jpg
3_milukasska drazba.jpg

Produkty do Mikulášské dražby neziskovky Rytmus Východní Čechy 

Rytmus Východní Čechy se zabývá podporou lidí se znevýhodnění, zejména lidí s mentálním postižením, ve všech oblastech jejich života. A protože přesně v tomhle vidíme smysl, v rámci Mikulášské dražby jsme této neziskovce věnovali 9 produktů. 

Růžový říjen s Loono

Letos byl u nás ve Vuch říjen růžovější než kdy jindy. V tomto měsíci jsme podpořili neziskovou organizaci Loono a její kampaň Růžový říjen. Společně s Tebou jsme pro tým mladých lékařů vybrali 13 390 Kč!

Dárkový šek pro organizaci Loono

V letošním roce jsme se spojili s neziskovou organizací Loono, která edukuje veřejnost o prevenci nejrůznějších onemocnění. V souvislosti s letošní VuchLADY jsme tomuto týmu mladých lékařů věnovali za každou přihlášenou dívku 100 Kč, celkovým výtěžkem bylo 21 800 Kč.

Darování produktů do soutěže na 50leté výročí vzniku Muzea loutkářských  kultur

Jsme rození "chrudimáci", a proto rádi podáváme pomocnou ruku projektům z našeho regionu. Letos, při příležitosti 50. narozenin Muzea loutkářských kultur v Chrudimi jsme věnovali 10 produktů jako odměnu do soutěže, která probíhala v rámci oslav výročí. 

titul.jpg

Humanitární pomoc pro Ukrajinu 

28 březnových dní trvala akce na finanční podporu lidí na Ukrajině. Během této doby šlo 50 % tržeb z vybraných produktů stranou. Tyto prostředky budou zaslány organizaci Člověk v tísni pro humanitární potřeby tam, kde to bude nezbytné.

Hlavně díky vám se podařilo vybrat 125 801 Kč. Není potřeba dodávat nic dalšího. Děkujeme, že jste do toho šli s námi.

Charitativní kalendář 2022

Jsme rádi, že i díky vám můžeme pokračovat v tvorbě charitativních kalendářů. V letošním roce jsme se rozhodli podpořit organizaci Řádu Maltézských rytířů. Tato organizace se snaží pomáhat lidem s nejrůznějšími druhy handicapů.  V rámci focení vzniklo 12 unikátních obrazů z dílny známé malířky Andrei Ehret. Ta na plátno projektovala pocity osobností, které si vybrali jim nejbližší produkt od VUCH. Tyto obrazy, byly vydraženy a dohromady tak s výtěžkem z prodeje putovalo Řádu Maltézských rytířů krásných 110 000 Kč

Hurá na výlet n. 2

Hurá na výlet je chrudimská nezisková organizace, se kterou spolupracujeme už nějakou dobu. Party mladých nadšenců, která se stará o naše seniory, podniká s nimi různé výlety po Česku,  zařizuje jim vzdělávací akce, kulturní akce, koncerty a další zájmové kroužky.

Náš příspěvek organizace plynul ze speciální akce, kdy jeden den jsme z každé objednávky dali 50 Kč právě pro potřeby spolku. Nakonec se vybrala částka 34 750 Kč, která organizaci pokryje 2 výlety, včetně občerstvení pro seniory. 

Jako hrdá chrudimská firma jsme rádi, že v našem regionu podobné iniciativy fungují a že se na nich můžeme v nějaké míře podílet a podpořit tak krásnou myšlenku.

Bobíci do školek

Centrum Anabell

Naši každoroční soutěž Vuchlady, kdy vybíráme tvář naší značky, už asi znáš. Letos poprvé jsme však naši soutěž propojili s neziskovou organizací Anabell a kladli apel na přirozenou krásu žen. Centrum Anabell pomáhá nejen mladým dívkám s psychickými problémy a poruchami příjmu potravy, o nichž se dívky často bojí nebo stydí mluvit. Při slavnostní akci Vuchlady na naší pražské pobočce, kde se sešlo hned všech pět finalistek soutěže Vuchlady, jsme paní ředitelce Centra Anabell PhDr. Ing. Janě Sladké předali šek na krásných 13 600 Kč. Chceš zjistit více informací ohledně soutěže? Mrkni sem

Ochranné pomůcky do nemocnice

Jistě máš ještě v paměti náš první charitativní kalendář, který jsme vydali koncem minulého roku v kooperaci s nadanou a milou Marií Renčovou Kružíkovou. Charitativní kalendář od Vuch byl zaměřen na krásu barev a detailů, a symbolizoval tak krásy maličkostí a drobných radostí v životě, na které ne vlastní vinou často zapomínáme. Koupí našeho kalendáře jsi plnou částkou přispěla na podporu Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol v Praze, která se věnuje diferenciální diagnostice a komplexní léčbě dětí se zhoubným nádorem, zhoubným onemocněním krve a poruchou krvetvorby. A jak to tedy dopadlo? Díky Vám jsme vybrali neuvěřitelných 89 000 Kč. Na Vuch náklady jsme vytiskli kalendář, a jak jsme slíbili, částku jsme dorovnali na rovných 100 000 Kč, které jsme věnovali na podporu Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol v Praze

Dárky pro všechny hrdinky sestřičky 

Obdivujeme nasazení všech lékařů a sestřiček a děkujeme jim za péči, které se nám díky nim dostává.  Rozhodli jsme se potěšit chrudimské covidové oddělení malými dárečky a alespoň na malou chvíli jim tak vykouzlit úsměv na tváři. 

Když poprvé vypukla vlna pandemie na jaře roku 2020, zasáhlo nás, jak se český národ dokázal semknout a lidé si začali navzájem pomáhat. Spousta šikovných švadlen se bez nároku na odměnu pustila do šití roušek, sousedi si začali vypomáhat, lidé pořádali sbírky a také značka VUCH se rozhodla, že nebude zahálet. Nakoupila 4500 roušek a 170 respirátorů FFP2 a předala je chrudimské nemocnici.

Helppes

U nás ve Vuch jsme všichni do jednoho obrovští milovníci zvířat, a tak když jsme se rozhodovali před Vánocemi roku 2019, komu uděláme radost tentokrát, volba byla jasná. Uspořádali jsme charitativní den Vuch a vybrali krásných 21 250 Kč na podporu neziskové organizace Helppes, Cílem Helppes je pomoci osobám s nejrůznějšími druhy handicapů k tomu, aby se osamostatnili a začlenili do společnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů. 

3.jpg

Hurá na výlet!

V roce 2019 jsme přispěli finanční částkou neziskové organizaci Hurá na výlet, která pořádá výlety pro seniory nad 65 let a osobám ZTP. Bohužel, díky omezeným kapacitám v autobuse se na výlet nedostanou všichni zájemci. Díky našemu finančnímu příspěvku 20 000 Kč se tak na výlet mohlo vypravit více autobusů najednou.  Víš, že udělat radost můžeš někomu i ty? 

Život dětem 

Vánoce jsem především o radosti, a protože jsme chtěli, aby nejen naše doplňky dělaly o Vánocích radost, rozhodli jsme se věnovat částku 50 Kč z každé uskutečněné objednávky z data 28.12.2018. Toho dne jsme vybrali krásných 28 100 Kč, které poputovaly dělat radost do společnosti Život dětem. Děkujeme, je to zásluha Vás všech! 

1.jpg

Arcidiecézní charita Praha 

Jeden z našich úplně prvních charitativních projektů byla adopce dvou ugandských holčiček Anneny a Nabingi. Anenna má po letech již program ukončený a snad ji posloužil k lepšímu vzdělání, které ji pomůže do budoucna. Další ugandskou holčičkou, kterou máme stále v adopci je Nabingi. Nabingi vzdělávací program stále navštěvuje a jsme s ní v pravidelném kontaktu. Je skvělé vidět, že naše pomoc dává obrovský smysl. 

Víš o někom, komu dalšímu bychom mohli pomoci příště? 

Chceme pomáhat i nadále, a tak pokud víš o někom, kdo by si naši pomoc zasloužil, napiš nám email na jankovsky@vuch.cz. Rádi se s tebou spojíme a vyslechneme, s čím přesně můžeme pomoci. 

577 941 Kč

Jsme věnovali na dobročinné účely od počátku našeho podnikání...

1300 +

Produktů jsme věnovali na charitativní účely, plesy, sponzorské dary, dárečky pro ty, kteří je potřebují.

2

Minimálně dva lidské životy jsme změnily        díky dlouhodobé adopci ugandských

dívek na dálku.

bottom of page